KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14084264
*
nr 1408 4264
Oljemålning
Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärlcollier. Bär signatur. Olja på duk, 71x57 cm, yttermått inklusive ram: 90x78 cm
Kondition: krackeleringar, slitage
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 20:41:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 09:13:48
1
2.000 kr
12/7 22:39:49
2
4.000 kr
13/7 12:10:56
3
3.200 kr
13/7 12:10:56
2
3.400 kr (Budbetjänt)
13/7 12:14:17
3
4.600 kr
13/7 22:25:54
2
4.400 kr
13/7 22:25:54
3
4.600 kr (Budbetjänt)
19/7 20:36:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dam med pärlcollier olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30
*
Oljemålning
Kondition: krackeleringar, slitage
Läs om budbetjänten
nr 1408 4264
Oljemålning
Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärlcollier. Bär signatur. Olja på duk, 71x57 cm, yttermått inklusive ram: 90x78 cm
Kondition: krackeleringar, slitage
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/7 09:13:48 | 1 | 2.000 kr |
12/7 22:39:49 | 2 | 4.000 kr |
13/7 12:10:56 | 3 | 3.200 kr |
13/7 12:10:56 | 2 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
13/7 12:14:17 | 3 | 4.600 kr |
13/7 22:25:54 | 2 | 4.400 kr |
13/7 22:25:54 | 3 | 4.600 kr (Budbetjänt) |
19/7 20:36:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dam med pärlcollier olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30